Наша школа була побудована в 1968 році.До того існувала школа, побудована на кошти громади.Школа розміщена в старовинному поміщицькому парку, а навколо неї- фруктовий сад.
Історія села Вікнини розпочинається з кінця ХVІ початку ХVІІ століття. Перша писемна згадка датована 1774 роком, в якому на території села був збудований перший православний храм.
Можливо, у той час навчали дітей грамоти дяки. Достовірних відомостей про це немає.
У 1863 році було відкрито церковно-парафіяльну школу, а у 1898 році – зведено нове шкільне приміщення на кошти громади, навчання в якій проводилося до 1913 року. Тоді ж була зведена нова школа, будівля якої існує дотепер (кам’яне приміщення Дитячого садочка). До 1906 року у Вікнинській церковно-парафіяльній школі навчався Микита Павлович Годованець - майбутній український байкар.
До 1920 року багато дітей із села Вікнини навчалось у с. Тернівці та Кам’яній Криниці. Цього ж року, за ініціативи сільської громади, у Вікнині відкрили повну семирічну школу у поміщицькому будинку. Перший рік навчання школа утримувалася за рахунок коштів батьків і кредитного товариства. У 1922 році в селі відкрилася середня школа (учительська семінарія). Через два роки її перевели до м. Гайсина. У 1930-1934 рр. була організована школа колгоспної молоді з агрономічним нахилом. Випускникам надавали права агронома.
З кінця двадцятих років культурний ріст села набував великого розмаху. У 1921 році Микита Годованець повертається у рідне село і працює вчителем у Вікнинській школі (до 1924 року). Він сходив увесь Уманський повіт у пошуках вчителів, які б вміли малювати, співати, грати на музичних інструментах.
Сучасне приміщення школи побудоване у 1968 році. Постановою Ради міністрів УРСР від 8 травня 1975 року Вікнинській середній школі присвоєно ім’я українського поета-байкаря Микити Павловича Годованця.
У Вікнинській школі навчалися учні із сіл Червоне, Берестяги, Затишок (Черкаська область). Директори школи очолювали високопрофесійні вчительські колективи:
Козуб Андрій Олексійович, Мушкетов Костянтин Григорович, Гарнюк Іван Архипович, Ткаченко Андрій Андрійович, Войнаровський Володимир Миколайович, Собчик Тетяна Михайлівна.
Педагоги, які працювали і продовжують працювати у Вікнинській школі, за сумлінну працю відзначені грамотами , дипломами, мають звання «Відмінник освіти», посвідчення «Ветеран педагогічної праці».
Багато вчителів Гайворонського району починали свою професійну діяльність у Вікнинській школі.
Особливо радує, що вікнянам є ким пишатися. Це як звичайні трударі-хлібороби, так і ті, хто прославив маленьку Батьківщину, досягнувши певних вершин, які можуть бути взірцем для цілих поколінь. Усі вони без винятку – випускники Вікнинської школи.
Годованець Микита Павлович – письменник-земляк. У 1993 році у Вікнинській школі відкрито музейну кімнату талановитого байкаря.
Годованець Михайло Васильович – Герой Соціалістичної Праці, фронтовик.
Косяченко Віктор Трохимович – кандидат філологічних наук, член Національної спілки письменників України, літературний критик.
Штолько Валентин Григорович – Президент Академії архітектури, доктор архітектурних наук.
Таужненський Алім Васильович – кандидат геологічних наук.
Немає коментарів:
Дописати коментар